Terapia zaburzeń mowy
Nasze terapie logopedyczne są przeznaczone głównie dla osób z zaburzeniami mowy na podłożu neurologicznym. Mimowolne zniekształcanie wypowiedzi wpływa na pojawienie się problemów z nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji społecznych. Zajmujemy się zarówno nieznacznymi odchyleniami, jak i znaczną niesprawnością. Im wcześniej wykryjemy trudności z mową, tym lepsze efekty osiągniemy. Przygotujemy spersonalizowany program terapeutyczny, dzięki któremu pomożemy wszystkim, którzy tego potrzebują: dzieciom i dorosłym.
Zaburzenia znacznego stopnia dotyczą głównie osób autystycznych i pacjentów z opóźnionym rozwojem intelektualnym. Pomagamy także podopiecznym z zespołem Downa i Aspergera. Tworzymy dla nich schematy percepcyjno-motoryczne i wykształcamy odpowiednie nawyki ruchowe. Wszystko odbywa się w komfortowej atmosferze, co jest niezwykle ważne dla naszych pacjentów.
Rodzaje patologii mowy
Jest wiele rodzajów zaburzeń mowy. Wśród nich wyróżniamy między innymi:
- afazję
- alalię
- apraksję
- dyslalię
- dysartrię.
Zajmujemy się także zaburzeniami w zakresie: ekspresji i recepcji języka, emisji głosu oraz mowy i języka u dzieci dwujęzycznych. Odpowiednio postawiona diagnoza pozwala lepiej dostosować strategię terapeutyczną. Metoda Dyna-Lingua M.S. określa stany: emocjonalny, oddechu i głosu oraz poziom rozumienia zjawisk i języka. W efekcie można stwierdzić, na jakim poziomie mowy i myślenia jest pacjent. Kolejne działania terapeutyczne koncentrują się na rozwijaniu i doskonaleniu powyższych umiejętności. W zakresie naszej działalności znajdują się również terapie jąkania.